Recenzie a komentáre knihy Hľadač šťastia

Krásne čítanie

Kniha dočítaná, emócie boli veľké. Príbeh muža, sudcu najvyššieho súdu, je úžasný príbeh človeka, ktorý vyše tridsať rokov robí svoju prácu verí, že ju robí správne. Až zasiahne osud a on sa práce musí vzdať. Ide hľadať u ľudí to, čo mu zrejme chýba. Nežil ničím iba prácou, a prišiel čas nájsť samého seba, niekde sa stratil.
Viac nepoviem, iba teraz moje pocity: Aj my všetci sme v tom, že práce, ktoré sme robili a robíme, robíme dobre. Isteže áno, tá kniha vás ale navedie k myšlienke obzrieť sa, čo všetko som nestihla. Čo mi chýba, kým naozaj som, čo dokážem urobiť pre seba, pre druhých. Viem čo v živote je a znamená láska, šťastie?
Krásne čítanie priatelia, ja len dodám, ďakujem Zdenka Wenzlová Švábeková a Julien Dan, vaša kniha ma dostala.

Gitka Tóthová – čitateľka

Čítať s vreckovkou

HĽADAČ ŠŤASTIA knižka , ktorú majú na svedomí dvaja autori Zdenka Wenzlová Švábeková a Julien Dan. Poviem Vám, že táto knižka pocvičila s mojím srdcom . Nebudem Vám prezrádzať o čom knižka je, to nie je môj zvyk . Odporúčam knižku prečítať a nezabudnite si pripraviť vreckovky , určite ich budete potrebovať.

Alena Přecechtělová – čitateľka

Príbeh, ktorý vás pohltí

Tak toto bol jeden citlivý za srdce chytajúci príbeh. Je o dvoch mužoch. Prvým je Adam, ktorý po smrti manželky a malého syna stratil záujem a zmysel osobného života. Naplno sa venuje kariére a stáva sa z neho uznávaný sudca. Druhý muž Ivan, ktorý sa z mladíckej nerozvážnosti a začarovanému kruhu stávok, v ktorých prehráva všetko ocitá na dne ľudskej spoločnosti a z vychýreného a uznávaného lekára je zrazu bezdomovec, ktorý prichádza o všetko ambulanciu, dom, a v neposlednom rade manželku a milované deti.
Ako sa títo dvaja muži popasujú so životným osudom a či sa im podarí nájsť ŠŤASTIE zistíte, ak siahnete po knihe HĽADAČ ŠŤASTIA, ktorá vyšla spod pera talentovanej slovenskej autorky Zdenky Wenzlovej Švábekovej, ktorú tentoraz napísala v spolupráci autora p. Dana.
Ď A K U J E M za úžasný literárny zážitok, už teraz sa teším na ďalšie nové dielka.

Mariana Harbutová – čitateľka

Malá, ale silná šálka čaju

Nádherné spracovaný príbeh bez zbytočných fráz, ale s myšlienkami, ktoré vás prinútia myslieť. Mám rada tento štýl písania. Koniec by som si priala dotvoriť možno pokračovaním. Ďakujem za zážitok, páni spisovatelia.

Hedviga Takáčová – čitateľka

Hľadač šťastia

Knihu Hľadač šťastia z pera autorskej dvojice Zdenka Wenzlová Švábeková a Julien Dan, som brala do rúk s určitou dávkou zvedavosti. Totižto, diela od Zdenky, skutočné osudové príbehy mám všetky prečítané, ale Julien Dan bol pre mňa “jedna veľká neznáma”.
Dojmy z prečítaného príbehu predbehli moje predpokladané očakávanie. Dvojica autorov sa skutočne výborne autorsky zladila vo vykreslení charakteru a postojov ženských a mužských postáv. Hlavne postavy Adama, sudcu na dôchodku a neskôr bezdomovca Ivana. Ponor do ich duše na pochopenie ich správania, konania a myslenia, je naozaj perfektný
Dvaja muži, Adam a Ivan, každý úplne iný, a predsa majú niečo styčné prežitím určitej životnej drámy. Adam náhlym a nečakaným pretrhnutím rodinného šťastia, Ivan vlastným pričinením. Prepadnutím vášni k výhram, čo viedlo tiež ku strate rodiny a jeho vypudeniu na okraj spoločnosti.
Osobne som veľmi ocenila určitý nadhľad a zdravý sarkazmus Adama, čím vlastne posúval aj sám seba k premene jeho zatrpknutého a zatvrdnutého vnútra, ktoré pripomína riadne tvrdú škrupinu orecha kráľovského.
Hoci je príbeh v mnohých častiach veľmi smutný, tragický, ponurý a beznádejný, stále z neho cítiť svetielko na konci tunela.
So záujmom a radosťou v srdci som preciťovala všetku tú Adamovu duševnú premenu vďaka tomu, že nechal cez múr zatrpknutosti preniknúť do svojich žíl celkom pomaličky a isto lásku. Lásku, ktorú mu prinieslo celkom náhodné stretnutie so Stelou vo vlaku.
S otvoreným srdcom som vnímala všetku tú vzácnu ľudskú pomoc jeden druhému, kus človečenstva, úctu a nádherné poryvy ľudskej duše a osudov, ktoré nám píše sám život.
Príbeh je popretkávaný aj spomienkami Adama na verdikty v súdnej sieni, čím príbeh nadobudol vyšší level v sile zaujatia čitateľa. Úplne fantastické bolo Adamovo zistenie, že nie vždy je potrebné vyniesť súdny verdikt len presne podľa strohých a chladných paragrafov, ale treba sa do nich často vcítiť aj ľudsky.
Oceňujem naratívny talent oboch autorov. Príbeh je tak sugestívne napísaný, že pri mnohých scénach som bola priamym účastníkom deja.
Z knihy doslova plápolá, žiari, derie sa von jedno veľké poučenie, a to, že nehľadaj šťastie mimo seba, máš ho v sebe, vo svojich láskavých postojoch, vo svojom svetlom vnútri, v rýdzich myšlienkach, v statočnom srdci. Jedine ty, si strojcom vlastného šťastia.. Tak ho drž a nepusti! Veď nie je hanbou padnúť. Hanbou je nikdy nevstať.
Ak kniha nielen poteší, naplní čitateľa, ale urobí jeho vnútro čo len o štipku lepšie, stojí aj za opätovné prečítanie.
Autorom za mňa a dovolím si povedať aj za mnohých, ĎAKUJEM.

Anna Hantáková – čitateľka