Zdenka píše pre vás

Knihy, ktoré už vyšli

Nemusíš prosiť

Keď neviete, čo ďalej a myslíte si, že sa váš život dostal na hranicu únosnosti, čítajte o živote Rebeky.
Ženy, ktorá počas mnohých rán vstávala z popola, aby mohla žiť.
Čo tomu predchádzalo a prečo tomu tak bolo?
Bolo to pre nedostatky v našom systéme?
Prečo štát posiela svojich chránencov nepripravených na svet
za bránami detského domova?
Kam sa uberal život ženy odo dňa, ako opustila takéto zariadenie?
Ako pociťovala fakt, že jej tmavá pleť každému prezrádzala spolupatričnosť k jednej
z najvýznamnejších menšín na Slovensku?
Bude jej zápas so životom, v ktorom mala vládnuť človečina, ale naopak
prevládala džungľa, úspešný?
Alebo ju stiahne so sebou prúd života jej matky?
Akú hĺbku má v sebe veta: Nemusíš prosiť, v očiach čítam tvoje tiesne?

Príbeh zo života Rebeky, mladej rómskej ženy, obsahuje veľa otázok a množstvo prekvapivých odpovedí a nečakaných zvratov.

UŽ V PREDAJI

Hľadač šťastia

Adam po tragickej udalosti prišiel o všetko, čo mu bolo najmilšie. Zanevrel na svet, na ľudí, na lásku a celý svoj ďalší život zasvätil práci sudcu.
Odo dňa, keď mu diagnostikovali vážnu chorobu, jeho život dostáva inú podobu.  Posledný deň v súdnej sieni vynesie prekvapivý rozsudok a ukončí  navždy svoju prácu sudcu.
Cestou na chalupu stretáva vo vlaku Stelu, ženu, ktorá mu nešetrným spôsobom dáva najavo, ako opovrhuje takými ľuďmi, akým je práve on.
Dlhé hodiny stavené v horách premýšľa nad ich rozhovorom. Čo ak mala pravdu a on o živote bežného človeka nič nevie?
Rozhodne sa odísť z chalupy a začne sa túlať sa svetom. Spoznáva osudy neznámych ľudí, medzi ktorých patrí aj tajomný Ivan s dvomi šálkami čaju. Adam začne neplánovane žiť život, o akom sa mu v súdnej sieni ani nesnívalo.
Zmení niečo myslenie muža, ktorý sa snaží nájsť v sebe to, čo je v ľuďoch a on to nemá?
Bude mať dostatočný čas na hľadanie šťastia a pokoja  v duši?
Pomôže mu v jeho hľadaní svojrázna Stela?
Kto je tajomný Ivan a aké tajomstvo sa skrýva za dvomi šálkami čaju?
Dokáže Adam počúvať signály srdca a poruší všetky svoje zásady?

Na tieto a mnohé iné otázky dostanete odpoveď prečítaním si nevšedného príbehu muža, ktorého život a myslenie ovplyvnil paragraf.

Nehľadaj pravdu

Mnohí si poviete, že spoveď patrí do spovednice v kostole a všetko ostatné je potrebné nechať na božiu vôľu. Nie je vždy tomu tak. Sú ľudia, ktorí sa so svojimi osudmi potrebujú zveriť niekomu, kto nemá na sebe odetú kňazskú sutanu, lež je takým istým človekom ako oni.

S pribúdajúcim vekom sa môj pohľad na svet mení. Stávam sa akási citlivejšia. Rozum sa často dostáva do rozporu so srdcom a víťaz tohto súboja nikdy nie je istý. Aj v tomto prípade sa búril, odmietal prijať fakty a moje srdce zmierlivo tlmilo búrku, ktorá sa v ňom odohrávala. Rozprávanie ženy, ktoré som si vypočula a ktoré vám ponúkam, rozhodne nepatrí medzi múry božieho stánku. Bolo dlhé, sprevádzané slovníkom skutočných udalostí počas rokov zlyhania, pri ktorom som chytala miestami červeň do tváre.

Jej príbeh ma prinútil pitvať sa v slove láska, omieľať ho v ústach ako horúci zemiak. Podchvíľou som sa cítila, akoby som si ním popálila celý jazyk, akoby to bol ten najškaredší zhluk hlások, aké som kedy počula. Napriek všetkému som nabrala odvahu a tento nevšedný príbeh som zachytila na papier.

Či sa mi podarilo zistiť príčinu odumretia najkrajšieho ľudského citu v srdci ženy, môžete posúdiť sami.

Román Nehľadaj pravdu je už v predaji a môžete si ho kúpiť na www.zdenkapiseprevas.sk, v časti obchod, alebo ak kliknete na v žltom zarámovaný text Chcem si objednať román NEHĽADAJ PRAVDU.

Značka NP - značka kníh, ktorá vás dostane

NP je v mojich knihách pečaťou ženy, ktorá vchádza do mysle čitateľa a zanechá v nej výraznú stopu. V knihách, ako už mnohí viete, sú skutočné príbehy zo života žien. Obnažujú nahotu vzťahov v podobe, ktorú by sme sa inak nedozvedeli. Obsahom kníh je láska, neláska, radosti, bolesti aj žiale a utrpenie. Odhaliť vnútro ženy je mnohokrát ťažké, pretože sme sa naučili že to, čo sa doma uvarí, musí sa tam aj zjesť. A ak aj niečo z hrnca vykypí, je už častokrát neskoro. Rozhodla som sa so ženami rozprávať, trpezlivo počúvať, písať si s nimi a ponúknuť im možnosť v absolútnej anonymite ísť s kožou na trh. Prečo? Aby si širšia verejnosť prečítala všetko, čo sa odohráva za zatvorenými dverami. Aby bola sila ženy podporená verejným odsúdením tých, ktorí menia jej duševný a citový svet. Veď popravde, nie každá má v sebe silu brániť sa.

Zdenka Wenzlová Švábeková

NAPOSLEDY PLAČEM

Keď na mojom pracovnom stole zazvonil telefón, ani mi nenapadlo, že práve v tejto chvíli cezo mňa prejde ďalší skutočný, takmer až neuveriteľný príbeh.

Príbeh ženy, ktorá pod ťarchou nezvládnuteľných udalostí strácala chuť žiť. Na stretnutie, ktoré sme si dohodli, prišla pekná, vkusne upravená nevysoká šesťdesiatnička s inteligentným prejavom. Iba jej pohľad prezrádzal akúsi bolesť dokreslenú jemnými vráskami. Keď sme sa usadili za kaviarenským stolom, všimla som si, že sa jej chvejú ruky. Keď prehovorila, jej slová mi zneli ako posledná spoveď pred popravou. Ešte nikdy som nevidela v človeku toľko pokory a zmierenia sa so životom. Posledné slová, ktoré som od tejto ženy na našom treťom stretnutí počula, zneli: „Naposledy plačem.“

Tieto slová mi rezonovali v hlave a neustále ma nútili sa nimi zaoberať. Dlho som v sebe lúštila hádanku, čo tým chcela povedať. Začala som písať prvé riadky tohto príbehu a len tak mi napadlo, že knihu pomenujem podľa týchto dvoch silných slov.

NAPOSLEDY PLAČEM.

Zdenka Wenzlová Švábeková – Naposledy plačem (úryvok)

Názory čitateľov

Nič lepšie spracované som nečítala Zdenka🌹💓…žiaden pravdivý príbeh nemohol byť lepšie napísaný…s úžasným citom pre detaily a majstrovstvom Tvojho pera…tí, ktorí túto nádhernú knihu nečítali, nevedia, o čo prichádzajú… vrelo ju odporúčam všetkým…a nielen túto… roztavuješ putá 🤗nielen svojimi bravúrnymi dielami…💝

Ria Filová – čitateľka

Kniha Naposledy plačem ma upútala natoľko,že som prestala vnímať čas i okolitý priestor a až po dočítaní posledného listu môžem opäť fungovať. Dynamickosť, pútavosť, rýchly spád deja, ale aj zrelosť autorky vedieť využívať nádherné básnické ozdoby mi nedovolili odtrhnúť sa od tejto knihy. Kniha prečítaná, ale ešte dlho bude vo mne rezonovať osud ženy, ktorá tak veľmi milovala. Vzdávam hold autorke pre jej umenie tak citlivo narábať s umeleckým slovom. Ďakujem, Zdenka, čítanie knihy Naposledy plačem bolo pre mňa veľkým umeleckým zážitkom.

 Zdenka Koňaříková – čitateľka

V tých minútach bezmocnosti som zistila, že mama je vo veľkom nebezpečenstve. Netrvalo dlho, keď som pochopila, že scenár môjho života bude síce odlišný, ale rovnako nebezpečný v blízkosti tohto bezcitného chlapa. Neviem, za ako dlho dorazila sanitka, ani čo sa okolo mňa dialo. Čas sa nezastavil, iba kráčal ďalej svojím tempom v dráhe hodinových ručičiek. Od tej noci sa so mnou točil svet úplne opačným smerom.

Nenávisť sa okolo mňa omotala ako chobotnica a nedovolila mi pokojne zaspať. V duchu som ho niekoľkokrát zabila. Žiaľ, nikdy nie tak dôsledne, aby už nemohol spôsobovať peklo na zemi.

Zdenka Wenzlová Švábeková – Naposledy plačem (úryvok)