Nebezpečný precedens

(2 recenzie zákazníkov)

15,00 

Pätnásťročná Tamara, ubíjaná prostredím, v ktorom žije, sa jedného dňa vzbúri spôsobom, ktorý ju prinúti po ďalšie roky listovať v zákonoch karmy. Po rozsudku v mene republiky sa ocitne v svorke dravcov, ktorí na nej parazitujú. Dezorientovaná hľadá záchytný bod, ale minulosť sa nedá zotrieť ako krieda z tabule. Krivolakou cestou za vlastnou existenciou sa dostane k ponuke staršej ženy, ktorú neodmietne. Spozná, akú príchuť má skutočná láska muža, pravý cit matky, ale objaví v sebe aj strach o dieťa. Pravda a lož je neustále brúsená v stopách života.

Nájde v sebe silu a odvahu prijať svoj osud? Alebo sa opäť neadekvátne vzbúri? Je skutočne láska hybnou silou v živote každého človeka? Neváhajte sa začítať do skutočného príbehu, v ktorom jeden emočne nezvládnutý skutok dievčaťa určil smer života ženy.

Katalógové číslo: ZWS011 Kategória: , , ,

2 recenzie k Nebezpečný precedens

 1. Magdaléna Hlúšková

  Páči sa mi ~ teším sa, až si ju budem môcť prečítať..

 2. Anna Bučková

  NEBEZPEČNÝ PRECEDENS
  Už som si zvykla na to, že keď chytím do ruky a začnem čítať knihu od vynikajúcej slovenskej spisovateľky Zdenky Wenzlovej Švábekovej, že skutočný príbeh ňou napísaný nikdy nesklame. A je to tak aj po prečítaní skutočného príbehu Nebezpečný precedens.
  Hlavná hrdinka Tamara, vo svojom mladom veku, nevládala znášať násilie, ktoré sa na nej a na jej matke páchalo a v emočnom vypätí urobí to, čo v tej chvíli považovala za nevyhnuteľné.
  Veľmi smutné na tom je, že nenašla pochopenie a podporu u matky a ďalších niekoľko rokov musela tráviť mimo domova, ak sa to domovom dalo nazvať, kde znovu znášala utrpenie, len aby prežila. Keď sa potom vrátila domov, vlastnou matkou nebola prijatá.
  Našťastie sa stáva, že človek stretne anjela aj na zemi, stačí si sadnúť na tú správnu lavičku…
  Tamara to šťastie mala.
  Snaží sa zaradiť do spoločnosti, nájsť si prácu a postaviť sa na vlastné nohy, ale minulosť ju dobehla a prišla o prácu, ktorú si našla.
  Nebezpečný precedens je kniha, ktorá mi ani na okamih nedala vydýchnuť. Príbeh som hltala stránku za stránkou a bola som zvedavá, čo bude ďalej.
  Nechýba v nej láska, ale ani smutné momenty, ktoré chytia za srdce a neubránila som sa slzám.
  Bolo to veľmi emotívne čítanie od začiatku do konca.
  Na záver rozmýšľam… čo je nebezpečnejšie, zatajiť pravdu, alebo povedať pravdu o tom čo bolo?
  Zvíťazí pravda a láska, alebo pravda nebude prijatá a odpustená?

  Cit.báseň od ZWŠ:
  “Možno nepochopíš prvýkrát dotyky lásky a jej tiene, keď sa srdce začne s túžbou hrať a niekde v tebe rozum zdriemne.
  Prebuď ma zo sna prosím.
  Jemne.”

  Prečítajte si skutočný príbeh o skutočnom živote Tamary od Zdenky Wenzlovej Švábekovej a dozviete sa, či stojí za to nebáť sa povedať pravdu a s čistým svedomím ďalej s láskou kráčať životom za šťastím.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *