Roztavené putá

Ja o knihe

Prečo som dala zbierke ten výstižný názov „Roztavené putá”?

Poukazujem v nej na rodičovské putá, ktoré by už od prírody mali byť silné, ale neboli. Na puto detí k rodičovi, kde začína a končí hranica lásky a úcty, až po jeseň života, v ktorej už často nestihneme spojiť to puto v hrejivé zmierenie. Rovnako som sa dotkla silného puta medzi ženou a mužom, v ktorom srdce prikazuje a rozum puto rozdeľuje.
Zároveň v poézii demonštrujem roztavenie pút, lebo to je to, čo nikto nevidí, to je tá vnútorná bolesť, ktorú si v reálnom živote s pretvárkou v sebe nesieme, hoci boli putá na začiatku pevné.
Verím, že moje básne budú pre vás silnými príbehmi, v ktorých si každý nájde tok rieky, ktorej prúd ho odnáša svojím smerom, odhliadnuc od toho, či tak chcel. Po ich prečítaní mnohí uveríte pravde a sile pohľadu a pochopíte, prečo poukazujem na obrátenú stranu lásky a jej negatívnu emóciu.

Čitatelia o knihe

Roztavené putá a iné knihy od spisovateľky

Roztavené putá
Prečítala som časť cesty ľudí vloženej do poézie. Prečo časť cesty – lebo práve tá časť bola limitovaná úsekom životných skúsenosti; sklamania, strádania, clivoty, nostalgie, vnútorného hnevu, vzdoru, hľadania svetla – ktoré by priviedlo k stratenej nádeji nasmerovanej posunúť človeka z rázcestia späť na vlastnú cestu a ísť ďalej. To znamená hľadať samých seba v spleti rôznych negatívnych skúsenosti začarovaného kruhu. Už sám názov zbierky básní Roztavené putá našepkáva, rokmi spútané, zväzované, sa postupne vyslobodzovalo z jarma pocitov, ktoré svojou silou spútavali, väznili, zraňovali… Čo tie putá roztavilo? Pri pozornom vnímaní obsahu poézie sa vidí jasný cieľ, prebudená energia, ktorá vedie tam, kam človek ide, tam, kam ísť má a tam, kde bude, aby naplnila zmysel žitia.
Prečítala som autorkine všetky tri knihy, ktoré mi boli sprievodcom do nevideného sveta iných ľudí, pre mnohých práve to vnukne impulz dostať sa možno z beznádeje. Tiež som prechádzala v živote istými etapami a každá aj napriek tomu, že neboli veselé, dali mi veľa. Život naozaj nie je prechádzka ružovou záhradou, má svoje svetlejšie aj temnejšie stránky, prekážky, starosti, ale aj radosti s nezabudnuteľnými okamihmi života. A práve tie okamihy tvarujú samotného človeka. 

Natália V., 29.5.2019

Roztavené putá aj ďalšie knihy od autorky

Sú to vynikajúce knihy, písané vynikajúco, čítajú sa fantasticky, príbehy tak zaujmú, že nebudete chcieť prestať čítať…a kto má rád poéziu objednajte si ROZTAVENÉ PUTÁ, ja som bola nadšená touto poéziou a knihu mám vždy nablízku a čítam si.

Lia Mayer, 9.5.2019

Roztavené putá

Hoci sa už dnes poézia málo číta, aj ja som sa k nej dostala ako slepé kura k zrnu. Bola mi darovaná a odporúčaná čítať. Zážitok, aký nemá obdobu. Knihu som dnes kúpila, lebo aj ja ju chcem darovať niekomu, koho chytí za srdce. Skvelé pani autorka, konečne som veršom porozumela.

Mária, 29.5.2019

Krásny zážitok

Krásny zážitok pri krásnej knihe, s názvom ROZTAVENÉ PUTÁ, plnej lásky, bolesti, ale aj citu. Moja úprimná vďaka patrí v prvom rade Zdenke Wenzlovej Švábekovej za vytvorenie krásneho literárneho diela, všetkým, čo sa na ňom podieľali a v neposlednom rade aj úžasnému vydavateľstvu Elist.

Prajem Vám všetkým do budúcnosti veľa ďalších krásnych diel, v ktorých sa dokážeme nájsť a potešiť svoju dušu. Nech sa Vám v spolupráci aj naďalej darí.

Janka Repčoková, 4.4.2017

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *