Neviem plávať – predpredaj

(1 recenzia zákazníka)

15,00 

Dostupné na objednávku

Popis

Nikdy som nechcela byť ako moja matka. Niekto, kto zmiešal gény rodu, sa rozhodol obuť mi nasilu jej topánky a prinútil ma tak roky kráčať životom a zrkadliť sa v jej nedokonalom obraze. Keď mi otec povedal, že strata človeka, to nie je ako stratiť kľúče, náramok, či peňaženku, brala som tie slová ako obyčajnú frázu. Osud mi však veľmi rýchlo a takmer nezvratne ukázal, akých omylov som sa svojou zaťatosťou a nekompromisnou povahou dopúšťala. Otcovým slovám vtlačil pečať múdrosti. Strata človeka, blízkeho človeka, bolí neskutočne dlho. Telo, ale najmä dušu.

Skutočný príbeh mladej Alexandry, neobyčajne múdrej a ambicióznej slečny, vás prenesie do prostredia inteligentných a vzdelaných ľudí. Odhalí  absurdné generačné rozdiely medzi matkou a dcérou, ktoré vyústia do otvorenej neúcty jednej voči druhej. Na vzťahu k matke nič nezmení ani postupné odhaľovanie tajomstva, ktoré rodina roky skrýva. Alexandra veľmi skoro prichádza o tých, ktorých milovala, ale osudovou náhodou sú jej straty nahradené nálezmi a  život sa dostane do relatívneho pokoja. Je v treťom semestri na vysokej škole, keď jej stabilitu a plány ohrozí zistenie, že čaká dieťa. Navzdory nesúhlasu manžela a svojej matky, sa rozhodne podstúpiť interrupciu. Lekárka jej drastickým spôsobom zámerne popíše, čo sa bude diať počas zákroku s ňou, aj s  dieťaťom.

Čo sa stane pri pohľade na zamračenú lekárku s kliešťami v rukách, keď je už evidentne neskoro meniť svoje nekompromisné rozhodnutie?

Môžu sa v slabej chvíli zmeniť v živote ženy jej priority? Čo sa ešte musí stať , aby Alexandra pochopila život svojej mamy? Naučia ju nadobudnuté skúsenosti prijímať kompromisy?

Čítajte ďalší pútavý a v mnohom poučný príbeh o rodinných vzťahoch a silných väzbách lásky. Príbeh plný nečakaných zvratov pod značkou NP s názvom Neviem plávať.

1 recenzia k Neviem plávať – predpredaj

  1. Anka Bučková

    NEVIEM PLÁVAŤ
    Alexandra, hrdinka tohto príbehu…nerozumela som jej, nechápala som, ako môže byť tak nevďačná, tvrdohlavá, odmietať lásku svojej matky, nechápať jej bolesti a túžbu po láske. Nie je jednoduché „plávať“ v jej detskom veku životom, ale čo tak poslúchať a dať lásku tam, kde je očakávaná a potrebná. Hnevala som sa na ňu. A je to tu zase… znovu som sa vžila do príbehu, ako by som bola jeho súčasťou. /Pri tejto vynikajúcej autorke a jej úžasne a reálne napísaných príbehoch to inak ani nejde, aspoň teda u mňa./ Ďalej pri čítaní som si uvedomila, že v jej veku a keď všetko bolo zahalené tajomstvom, ktoré sa postupne odhaľovalo, ani chápať nemohla. Ale aj tak, jej negatívny prístup ku všetkému… bola zahľadená len do seba a do splnenia svojich snov…to ma rozčuľovalo na nej. S napätím som čítala ďalej a verila som tomu, že Alexandra po dovŕšení dospelosti, po stratách a toľkej bolesti, sa dokáže s mamou porozprávať a zistiť, čo ju trápi a ako to všetko v skutočnosti bolo.
    Začne Alexandra vnímať tak vzácny čas otvorenými očami a napraví svoje chyby včas, keď už je dospelá? Pôjde si znova plniť svoje sny a zoberie si to čo má na dosah?
    Prečítajte si tento román a presvedčte sa o tom, že autorka, Zdenka Wenzlová Švábeková opäť nesklamala a napísala ďalší silný, pútavý a v mnohom poučný skutočný príbeh plný emócií, hnevu, strát, ale aj lásky.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *