Neviem plávať

15,00 

Katalógové číslo: ZWS009 Kategória: , ,

Popis

Nikdy som nechcela byť ako moja matka. Niekto, kto zmiešal gény rodu, sa rozhodol obuť mi nasilu jej topánky a prinútil ma tak roky kráčať životom a zrkadliť sa v jej nedokonalom obraze. Keď mi otec povedal, že strata človeka, to nie je ako stratiť kľúče, náramok, či peňaženku, brala som tie slová ako obyčajnú frázu. Osud mi však veľmi rýchlo a takmer nezvratne ukázal, akých omylov som sa svojou zaťatosťou a nekompromisnou povahou dopúšťala. Otcovým slovám vtlačil pečať múdrosti. Strata človeka, blízkeho človeka, bolí neskutočne dlho. Telo, ale najmä dušu.

Skutočný príbeh mladej Alexandry, neobyčajne múdrej a ambicióznej slečny, vás prenesie do prostredia inteligentných a vzdelaných ľudí. Odhalí  absurdné generačné rozdiely medzi matkou a dcérou, ktoré vyústia do otvorenej neúcty jednej voči druhej. Na vzťahu k matke nič nezmení ani postupné odhaľovanie tajomstva, ktoré rodina roky skrýva. Alexandra veľmi skoro prichádza o tých, ktorých milovala, ale osudovou náhodou sú jej straty nahradené nálezmi a  život sa dostane do relatívneho pokoja. Je v treťom semestri na vysokej škole, keď jej stabilitu a plány ohrozí zistenie, že čaká dieťa. Navzdory nesúhlasu manžela a svojej matky, sa rozhodne podstúpiť interrupciu. Lekárka jej drastickým spôsobom zámerne popíše, čo sa bude diať počas zákroku s ňou, aj s  dieťaťom.

Čo sa stane pri pohľade na zamračenú lekárku s kliešťami v rukách, keď je už evidentne neskoro meniť svoje nekompromisné rozhodnutie?

Môžu sa v slabej chvíli zmeniť v živote ženy jej priority? Čo sa ešte musí stať , aby Alexandra pochopila život svojej mamy? Naučia ju nadobudnuté skúsenosti prijímať kompromisy?

Čítajte ďalší pútavý a v mnohom poučný príbeh o rodinných vzťahoch a silných väzbách lásky. Príbeh plný nečakaných zvratov pod značkou NP s názvom Neviem plávať.