Hľadač šťastia – VYPREDANÁ

(1 recenzia zákazníka)

Katalógové číslo: ZWS008 Kategórií:

Popis

Adam po tragickej udalosti prišiel o všetko, čo mu bolo najmilšie a tak celý svoj život zasvätil práci sudcu. Dotiahol to až na predsedu senátu Najvyššieho súdu. Ctil si zákon a všetku svoju prácu tomu podriadil. Vždy, keď si na seba obliekol talár, obrazne povedané menil sa na Boha v ktorého rukách bolo právo a spravodlivosť.
Všetko by bolo v pohode, keby…keby mu lekári nediagnostikovali vážnu chorobu. Už niekoľko rokov dostával rôzne varovné signály, ale neprikladal im veľkú vážnosť. Bral tieto stavy ako daň svojej práci. Neuvedomoval si, že každý problém sa dá odkladať len na určitý čas. Hlavne ten zdravotný.

Adamovi dávajú lekári dva roky. Musí zmeniť celý svoj dovtedajší život. Najmä však musí zanechať svoju milovanú prácu.
V akom duchu sa bude niesť  posledný deň v súdnej sieni ?
Bude Adam schopný počúvať svoje signály srdca a poruší všetky zásady ?
Aké vážne rozhodnutie sa stane jeho posledným v talári sudcu?
Čo zmenilo myslenie muža, keď sa rozhodol hľadať  v sebe to, čím disponujú mnohí  ľudia?

Celý príbeh sa odohráva v priebehu dvanástich dní. Dvanástich dní plných udalostí a stretnutí, ktoré odhaľujú život tak, ako ho Adam nikdy nepoznal. Dni nabité neznámymi ľuďmi  v inom obraze, než ich  videl v súdnej sieni. Bude týchto dvanásť dní postačujúcich na hľadanie šťastia a pokoj  v duši?

1 recenzia k Hľadač šťastia – VYPREDANÁ

 1. Anna Bučková

  HĽADAČ ŠŤASTIA
  Keď som začala čítať prvé strany knihy, hneď som sa musela smiať, pretože úvahy malého chlapca o stvorení ženy boli milé a vtipné zároveň.
  Chlapec Adam dospel, pochopil ako to bolo so stvorením ženy, vyštudoval, našiel si svoju životnú lásku, ale v jednom okamihu, ktorý mal byť najkrajší sa jeho život úplne zmenil, pretože stratil to najvzácnejšie.
  Začal sa naplno venovať svojej práci sudcu, ktorú miloval. Súdil ľudí, ktorý sa dostali na okraj spoločnosti a úplne zabudol čo je láska. Zmenilo sa to až v jeho posledný deň v práci, ktorú kôli vážnej chorobe musel ukončiť. V ten deň mal rozhodnúť o vine muža, ale po vypočutí záverečnej reči rozhodol tak, ako nikdy predtým. Žeby jeho stvrdnuté srdce zmäklo a v slabej chvíli sa nechal ovplyvniť?
  Kniha je nielen prevoňaná predvianočnou atmosférou, ale autori v nej všetko opísali tak, že som mala pocit, že pozerám film, že rozprávačom je hlavný hrdina Adam, ktorý mi ukazuje, čo práve prežíva a zároveň mi rozpráva príbehy zo svojej súdnej siene…
  O žene, na ktorej bolo páchané domáce násilie, o Nataši, ktorá aj vďaka matke sa dostala na zlé chodníčky s cieľom založiť si výhodný biznis, ale aj o dievčatku, ktoré z donútenia podalo krivé svedectvo.
  Adam bol po celý čas svojej práce sudcu silný a spravodlivý a súdil tak, aby donútil človeka zamyslieť sa nad sebou, lebo každý trest sa raz skončí. Svoje “posledné” mesiace, roky…sa rozhodol tráviť a užívať si život v prekrásnom kúte krajiny a porozprávať nám, prečo toto miesto bolo pre neho tak dôležité.
  Rozpráva o tom, ako náhodou stretol ráznu a energickú ženu Stelu, ktorá čo na srdci to na jazyku a s ktorou sa život nemaznal, ale teraz vie čo chce. S napätím čítam, aby som zistila kto je vlastne Eva, ktorá mu pomohla, keď sa rozhodol si na jeden deň vyskúšať žiť ako bezdomovec, aby sa dostal bližšie k záhadnému Ivanovi.
  Adam, aj keď veľmi trpel bolesťami, ráno vždy svieži vstal a vybral sa hľadať svoje šťastie, ale aj šťastie pre iných.
  Našiel Adam šťastie ktoré hľadal? Pomohla mu Stela nájsť niečo o čom si myslel, že už nikdy nenájde? A čo záhadný bezdomovec Ivan, kto to vlastne je? Nájde Adam pre neho kúsok šťastia? Všetko je možné…
  Počas čítania som cítila niečo zvláštne, niečo iné. Áno, už to mám, už viem…bolo to spojenie dvoch výborných autorov, ktorí spolu perfektne opísali príbeh jedného muža a toto spojenie bolo cítiť v každom riadku a dodáva to knihe výnimočnosť.
  Ďakujem Zdenka Wenzlová Švábeková a Julien Dan

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *