Nesmieš povedať – VYPREDANÁ

(2 recenzie zákazníkov)

Po básnickej zbierke Roztavené putá Zdenka Wenzlová Švábeková napísala neuveriteľne pútavý príbeh malej Lenky, NESMIEŠ POVEDAŤ.

Katalógové číslo: ZWS001 Kategórií: Značky: , ,

Popis

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať.
Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky.
Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu. Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť?

Aký bude osud dieťaťa, ktoré nechráni náruč vlastnej matky?
Pri čítaní knihy vám napadne šieste Božie prikázanie.
Budú v tomto prípade na mieste slová farára: Boh dopustí, ale neopustí?
Čo všetko musí zažiť dieťa, aby si ho dospelí všimli?

2 recenzie k Nesmieš povedať – VYPREDANÁ

 1. Anka Bučková

  Nesmieš povedať
  Tento silný príbeh som musela najskôr predýchať, pretože to, čo sa deje za dverami niektorých domov a bytov je priam neuveriteľné.
  Vonku stretávame ľudí…usmiatych, vážnych, nahnevaných…a ani si neuvedomujeme, že sú medzi nimi aj takí, z ktorých, keď prídu domov, sa stavajú zvrhlíci, ktorí ubližujú, namiesto toho, aby svojim blízkym a najmä deťom prejavili svoju rodičovskú lásku.
  Takýchto zhýralcov mala vo svojej blízkosti aj hrdinka tohto skutočného príbehu, Lenka.
  Čo všetko musela prežiť…zo strachu nemohla nikomu nič povedať, jej utrpenie stále narastalo a šťastné detstvo prežívala len vo svojej fantázii.
  Vďaka autorke, ktorá reálne a s napätím opísala, ako sa všetko skutočne stalo, aké ťažké chvíle muselo dievčatko prežiť…sa každý dozvie to, o čom nikto nechce alebo ma zakázané hovoriť a ani nikto nechce o tom počuť.
  Dúfam, že Lenku toto ťažké detstvo zocelilo a je v živote šťastná.
  Zdenka, opäť si nesklamala.
  Teším sa na ďalšiu knihu.
  Anka

 2. Miška

  Utrpenie, nespravodlivosť, bolesť, zlé zaobchádzanie, hnev, súcit, bezmocnosť, hyenizmus, vyhrážanie, klamstvá, podlosť, sklamanie v rodine, trápenie, trápenie, trápenie … tieto slová najlepšie vystihujú moje pocity z knihy Nesmieš povedať.
  Príbeh je o mladom dievčati Lenke, s ktorou sa život nemaznal a už ako 3 mesačné dieťa ju odvrhla jej vlastná matka. Chlad akým k nej pristupoval ľudia spolu s vyhrážkami spôsobovalo strach a ona vedela, že nesmie nič povedať.
  Napriek ťažkej téme, ktorá sa v knihe rozoberá sa príbeh číta ľahko, je napísaný štýlom, ktorý vás núti obracať stránky na knihe rýchlejšie než dokážete čítať.
  V knihe sú zakomponované aj ilustrácie a básne z pera autorky.
  V anotácií knihy sa píše, že ide o skutočný príbeh, avšak popri čítaní som si hovorila – kiežby to bola len fantázia a výmysel.

  Čitateľka Miška, Knižný klub Paľikerav

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *